عرضه فیبر نوری
خانه / فیبر نوری مخابرات / فروش کابل فیبر نوری مخابرات
مرکز فروش سیم و کابل ایران

فروش کابل فیبر نوری مخابرات

جهت اطلاع از آخرین قیمت خرید و فروش فیبر نوری شبکه اینترنتی مخابرات در تهران، کرمان و فارس به سایت سیم و کابل ایران مراجعه کنید.
در این گزارش، نگاهی جامع به فیبر نوری و کاربردهای آن خواهیم داشت. در حال حاضر تار نوری بدلیل خصوصیات انتقال مناسب(عرض باند زیاد، افت کم و …) جایگاه مهمی در شبکه های انتقال مخابراتی پیدا کرده و پیش بینی می شود که در آینده مهمترین و بهترین محیط انتقال، جهت کاربرد در فواصل دور و نزدیک باشد. هدف این گزارش بررسی و معرفی این محیط انتقال از جنبه های ساختمان و مزایا و معایب می باشد.

دریچه ای به سوی دنیای تلگراف

تلگراف به صورت ابتدایی در سال ۱۸۳۲ میلادی برابر با سال ۱۲۱۱ شمسی توسط مورس آمریکایی اختراع شد، مورس ۱۲ سال بعد بوسیله دستگاهش این جمله را مخابره کرد: اوه که پروردگار چه کارهای شگفتی دارد! این اولین جمله ای بود که بوسیله تلگراف مخابره شد.

اختراع تلفن
بعد از ظهر روز دوم ژوئن سال ۱۸۷۵ میلادی مصادف با ۱۱ خرداد ۱۲۵۴ شمسی الکساندر گراهام بل انگلیسی با همکاری دوستش واتسن موفق به اختراع تلفن شد و در ژانویه ۱۸۷۶ میلادی دستگاه تلفن به کار افتاد. دهم مارس ۱۸۷۶ میلادی برابر ۱۲۵۵ شمسی، بل از اتاق خود بوسیله این دستگاه به دستیارش در اتاق دیگر گفت: آقای واتسن بیائید با شما کار دارم چهارده سال بعد از آن یعنی در سال ۱۸۹۰ میلادی استروجر سیستم تلفن خودکار را بنا نهاد.

مخابرات در ایران و تهران
تلگراف: خبر اختراع جدید(تلگراف) توسط آقاخان نوری، صدر اعظم وقت ایران به ناصرالدین شاه رسید و توجه وی را جلب نمود و مقرر شد که این دستگاه در ایران مورد استفاده قرار گیرد.
در اسفند ماه سال ۱۲۳۶ شمسی یعنی ۱۴ سال پس از مخابره اولین پیام تلگرافی ساموئل مورس، سیستم تلگرافی زیر نظر علی میرزا اعتضاد السلطنه (وابسته دربار قاجار) و با همکای رضاقلی خان الله باشی طبرستانی(رئیس وقت مدرسه دارالفنون) بوسیله کرشش (یکی از معلمین ارتیشی) با موفقیت آزمایش و این جمله مخابره شد: منت خدای را عزوجل که طاعتش موجب قربت است و بشکر اندرش مزید نعمت…
بلافاصله کارسیم کشی بین کاخ ارک تا باغ لاله زار در تهران شروع شد و این خط تلگرافی نیز در سال ۱۲۳۷ شمسی آغاز به کار کرد.
نخستین خط نسبتا طولانی تلگراف در ایران به فاصله ۳۰۰ کیلومتر در تیرماه سال ۱۲۳۸ شمسی بین تهران و چمن سلطانیه (اردوگاه تابستانی ناصر الدین شاه واقع در نزدیکی زنجان) دایر شد و شروع به کار کرد.

ارتباط تلگرافی تهران- تبریز در سال ۱۲۴۰ برقرار شد و سال بعد نیز خط تلگراف تهران- گیلان شروع به کار کرد. برای نخستین بار ارتباط تلگرافی ایران با روسیه از طریق اتصال خط تهران- تبریز با شبکه تلگرافی روسیه در سال ۱۳۴۲ برقرار شد و امپراطور روسیه و پادشاه ایران، تلگرافهای شادباشی مبادله کردند.
در سال ۱۲۵۳ اداره تلگراف پس از جداشدن از وزارت علوم به وزارت تلگراف تبدیل شد.
منبع:پایانه مقاله
منبع: سیم و کابل ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش بازار فیبر نوری: فرهاد بازرگان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120961243
شماره تلفن ثابت:02128426701 - 02128429405
شماره فکس:02128429405
پست الکترونیکی:opticfiber10@gmail.com
آراد کابل بزرگترین مرکز فروش سیم و کابل در ایران

مطلب پیشنهادی

کابل فیبر نوری

قیمت کابل فیبر نوری ۲۴ کور مخابراتی

قیمت کابل فیبر نوری در انواع ۱۲، ۲۴ و ۴۸ کور از مهم ترین فیبر …

دیدگاهتان را بنویسید

با ما تماس بگیرید
کانال تلگرام