عرضه فیبر نوری
خانه / دستگاه فیبر نوری / فروش انواع دستگاه OTDR تست فیبر نوری
مرکز فروش سیم و کابل ایران

فروش انواع دستگاه OTDR تست فیبر نوری

دستگاه OTDR چیست؟ انواع دستگاه OTDR برای تست فیبر نوری کدام است؟ مشخصات انواع دستگاه های OTDR چیست؟ کدام نوع OTDR کاربرد رایج تری دارد؟
دستگاه OTDR برای آزمایش سالم بودن کابل فیبر نوری بکار می رود که می تواند اتلاف اتصال را بررسی، طول را اندازه گیری و عیوب را پیدا کند.
دستگاه OTDR دارای دو مدل رایج می باشد:
دستگاه OTDR با تمام امکانات: دستگاه OTDR با تمام ویژگی ها یک دستگاه بازتاب سنج نوری قدیمی می باشد. که دارای تمام ویژگی ها بوده و نسبت به مدل های دیگر بزرگتر، سنگینتر و با امکان حمل دشوارتری می باشد. با وجود اینکه به بزرگی و سنگینی معروف می باشد اما ابعاد و وزن آن در مقایسه با نسل اولیه OTDR خیلی کمتر می باشد. اغلب این دستگاه ها یک قالب اصلی دارند که می توانند با واحد های پلاگین چند منظوره برای انجام بسیاری از اندازه گیری های فیبر تجهیز شوند. همچنین دارای صفحه نمایش رنگی بزرگ می باشند. این مدل اغلب دارای محدوده اندازه گیری بیشتری از سایر مدل ها می باشد و بیشتر در آزمایشگاه ها و اندازه گیری های دشوار فیبر استفاده می شوند. منبع تغذیه بیشتر این دستگاه ها جریان AC و یا باطری می باشد.
OTDR دستی ( کوچک ) و جستجوگر شکستگی در فیبر: برای عیب یابی شبکه های فیبر در زمینه محیطی طراحی شده اند که اغلب از باطری استفاده می کنند. این نوع OTDR ارزان قیمت و سبک وزن بوده و استفاده از آن آسان می باشد. این دستگاه تجزیه تحلیل داده های ابتدایی را انجام می دهد و ویژگی های کمتری از دستگاه های قبلی دارند. این دستگاه ها اغلب می توانند در ارتباط با نرم افزار های مبتنی بر pc برای انجام جمع آوری اطلاعات و تجزیه و تحلیل داده های پیچیده استفاده شوند.
OTDR های دستی معمولاً برای اندازه گیری لینک فیبر ها، پیدا کردن شکستگی فیبر، نقاط با اتلاف بالا، اتلاف انتها به انتها و اتلاف بازگشت نور (ORL) استفاده می شوند.
دستگاه هایی که شکستگی فیبر را پیدا می کنند ابزار هایی کم هزینه می باشند که مخصوص پیدا کردن محل رویداد های مشکل ساز فیبر مانند شکستگی فیبر، نقطه انعکاس بالا یا اتلاف بالا طراحی شده اند.
این دستگاه نوار اندازه گیری الکترونیکی- نوری می باشد که فقط جهت اندازه گیری فاصله رویدادهای مشکل ساز فیبر طراحی شده اند.
بطور کلی دستگاه های OTDR دستی و دستگاه جستجوگر شکستگی در فیبر، سبکتر، کوچکتر، دارای کاربرد آسانتر نسبت به دستگاه های کامل می باشند و اکثراً از باطری استفاده می کنند.
هدف این دو دستگاه این است که برای کارشناسان فنی ارزان و بعنوان ابزاری استاندارد باشد.
منبع: سیم و کابل ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش بازار فیبر نوری: فرهاد بازرگان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120961243
شماره تلفن ثابت:02128426701 - 02128429405
شماره فکس:02128429405
پست الکترونیکی:opticfiber10@gmail.com
آراد کابل بزرگترین مرکز فروش سیم و کابل در ایران

مطلب پیشنهادی

فیبرنوری

عرضه دستگاه OTDR فیبر نوری

مدل های مختلف دستگاه تست OTDR فیبر نوری از برندهای معتبر تامین و عرضه می …

دیدگاهتان را بنویسید

با ما تماس بگیرید
کانال تلگرام