عرضه فیبر نوری
خانه / پچ کورد فیبر نوری / فروشگاه اینترنتی پچ کورد خاص فیبر نوری
مرکز فروش سیم و کابل ایران

فروشگاه اینترنتی پچ کورد خاص فیبر نوری

مشکل پچ کورد فیبر نوری چیست؟ عملکرد پچ کورد خاص فیبر نوری چگونه است؟ ویژگی ها و مزیت های پچ کورد خاص فیبر نوری کدامند؟ از پچ کورد فیبر نوری برای چه کاربردهایی استفاده می شود؟
همانطور که می دانیم، پچ کوردهای استاندارد فیبر نوری به دو دسته ی تک مد و چند مد تقسیم می شوند. انتقال داده ها بین پچ کوردهای فیبر با حالت مشابه بسیار با ثبات تر است. هنگامی که کابل های تک مد و چند مد بصورت مستقیم بهم متصل می شوند، اثری با نام تاخیر حالت دیفرانسیل (ناهمسان) یا ‎(differential mode delay) DMD ‏ رخ می دهد. این تنوع در تاخیر انتشار بدلیل تفاوت در سرعت گروهی حالت خاص فیبر نوری اتفاق می افتد. تحت تاثیرDMD ، مسافت کابل تا حد زیادی محدود شده و پهنای باند شبکه نیز متناسب با بیشتر شدن مسافت، کاهش می یابد. با این حال در برخی مصارف خاص لازم است که از کابل های تک مد همراه با کابل های چپند مد استفاده نمائیم. آیا راهکاری برای این مشکل وجود دارد؟ البته، پچ کوردهای mode conditioning برای همین منظور ساخته شده اند.
پچ کوردهای mode conditioning همیشه بصورت دو طرفه طراحی می شوند. این کابل شامل کانالی جهت همسان سازی همراه با آفست اتصال فیبر می شود. کانکتوری که در دو سر این پچ کورد قرار می گیرد می تواند بصورت دلخواه از نوع LC، SC، ST و انواع دیگر انتخاب شوند. بطور کلی پچ کوردهای mode conditioning زمانی مورد نیاز هستند که مسافت اتصال بیش از ۳۰۰ متر می باشد. گرچه، پچ کوردهای mode conditioning متفاوت از پچ کوردهای استاندارد فیبر نوری به نظر می رسند اما عملکردی مشابه با آنها دارند.
نحوه ی عملکرد پچ کوردهای mode conditioning
آفست کابل، بخش مرکزی پچ کوردهای mode conditioning را تشکیل می دهند. هسته یک فیبر تک مد و چند مد در داخل آفست با تراز و زاویه ی دقیق فیوژن می شوند. نور از فیبر تک مد با زاویه دقیق روانه فیبر چند مد می شود و کابلی با قابلیت همسان سازی حالت را ارائه می دهد. در این روش، سیگنال نوری قادر است بصورت آزادانه و بدون مشکلDMD، از حالت های مختلف فیبر عبور کند.
ویژگی ها
• مطابق با استاندارد IEEE-802.3z (Gigabit Ethernet)
• بست دائمی آفست
• میزان تلفات عبوری پائین
• متناسب با کابل کشی های موجود
• استفاده آسان
• نویز معین کاهش یافته
مزیت ها
• از بین بردن اثر DMD
• ظاهری زیبا
• استفاده از فرول سرامیکی بسیار دقیق
• عملکردی مطابق با یکردهای معمولی
کاربرد پچ کوردهای mode conditioning
پچ کوردهای mode conditioning برای مصارف با طول موج بلند ۱۰۰۰BASE-LX مانند سوئیچ، روتر و فرستنده گیرنده های ۱۰۰۰ BASE-LX مناسب هستند. به این دلیل ۱۰۰۰BASE-LX گیگا بیت اترنت که باید هم برای تک مد و هم برای چند مد قابل بهره برداری و اجرا می باشد. هنگامی که یک سوئیچ Gigabit LX به کانکتورهای SC و LC مجهز شده باشد کابل زرد رنگ (تک مد) به سمت فرستنده و سمت نارنجی رنگ (چند مد)OM2 به سمت گیرنده متصل شود. هر دو سر باید این پیکربندی را رعایت نمایند. تغییر سر فرستنده و گیرنده فقط از طریق کارخانه ی تولید کننده کابل امکان پذیر خواهد بود. علاوه بر این، پچ کوردهای mode conditioning می توانند تنها سیگنال های نوری را از تک مد به چند مد تبدیل کنند. برای حالت عکس بهتر است از مدیا کانورتر استفاده شود.

منبع: سیم و کابل ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش بازار فیبر نوری: فرهاد بازرگان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120961243
شماره تلفن ثابت:02128426701 - 02128429405
شماره فکس:02128429405
پست الکترونیکی:opticfiber10@gmail.com
آراد کابل بزرگترین مرکز فروش سیم و کابل در ایران

مطلب پیشنهادی

پچ کورد فیبر نوری ۵ متری

انواع پچ کورد فیبر نوری ۵ متری

انواع پچ کورد فیبر نوری ۵ متری در نمونه های sc-sc، lc-lc، fc-fc، sc-lc، sc-fc …

دیدگاهتان را بنویسید

با ما تماس بگیرید
کانال تلگرام