عرضه فیبر نوری
خانه / دسته‌بندی نشده / فروشنده فیبر نوری نسل سوم
مرکز فروش سیم و کابل ایران

فروشنده فیبر نوری نسل سوم

فیبر نوری نسل سوم چه ویژگی هایی دارد؟ دلایل طراحی فیبر نسل سوم چیست؟ ویژگی های اصلاح شده در فیبر نوری نسل سوم کدام است؟
هنگامی که نور به عنوان یک موج هدایت کننده در هسته فیبر منتشر می شود، نور عبوری، مقدار تلفات توان خاصی را تجربه می کند. این تلفات هنگام انتقال سیگنال از طریق کابل های فیبر نوری برای مسافت های زیاد بسیار مهم است. برای مخابره بهتر اطلاعات، ما باید برای کاهش تلفات نوری تمام تلاش خود را کنیم. پس اول مشکل فیبر نوری، تلفات نوری است. این تلفات به دو بخش تلفات ذاتی فیبر و تلفات بیرونی فیبر تقسیم می شوند.
غیر از تلفات، عامل مهم و اصلی دیگر محدود کننده عملکرد بهینه و پهنای باند فیبر نوری، پاشندگی است. پاشندگی به زبان ساده عبارت است از پهن شدن پالس نوری و تضعیف آن در اثر انتشار در طول رشته فیبر می باشد. پاشندگی باعث پهن شدن عرض باند سیگنال ارسالی و تضعیف آن در سیگنال آنالوگ و گسترش پهنای پالس نوری و تضعیف آن در ارسال سیگنال دیجیتال در اثر انتشار در طول فیبر نوری شده و سبب اعوجاج و تداخل اطلاعات دریافتی و بالاخره عدم تشخیص آنها در مقصد می شود. پاشندگی به دلیل تغییر ضریب شکست محیط مادی شفاف هسته فیبر با طول موج نور عبوری از آن می باشد، که سبب انحراف مسیر پرتوهای نوری در گذر از هسته می گردد. هنگامی که موج نوری در محیط پاشنده فیبرنوری، که ضریب شکست آن به طول موج های نور بستگی دارد، حرکت کند، شکسته شده و پراکنده می گردد، اگر موج تابش بجای اینکه تکفام باشد، از ترکیب چند طول موج مختلف تشکیل شده باشد، هر مولفه طول موج آن با زاویه شکست متفاوت شکسته شده و پراکنده خواهد شد. در چنین مواردی دو حالت ممکن است اتفاق بیافتد اگر وابستگی از درجه اول طول موج باشد جذب نور نداریم. اگر مرتبه وابستگی از درجه بالاتر طول موج باشد علاوه بر پاشندگی جذب نور نیز خواهیم داشت.
طراحان فیبر نسل سوم، فیبرهایی را مد نظر داشتند که دارای کمترین تلفات و پاشندگی باشند. برای دستیابی به این نوع فیبرها، محققین از حداقل تلفات در طول موج ۱۵۵۰ نانومتر و از حداقل پاشندگی در طول موج ۱۳۱۰ نانومتر بهره جستند و فیبری را طراحی کردند که دارای ساختار نسبتاً پیچیده ‌تری بود. در عمل با تغییراتی در پروفایل ضریب شکست فیبرهای تک مد از نسل دوم، که حداقل پاشندگی آن در محدوده ۱٫۳ میکرون قرار داشت، به محدوده ۱٫۵۵ میکرون انتقال داده شد و بدین ترتیب فیبر نوری با ماهیت متفاوتی موسوم به فیبر دی. اس. اف (D.S.F. Fiber) ساخته شد.

منبع: سیم و کابل ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مدیر فروش بازار فیبر نوری: فرهاد بازرگان
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120961243
شماره تلفن ثابت:02128426701 - 02128429405
شماره فکس:02128429405
پست الکترونیکی:opticfiber10@gmail.com
آراد کابل بزرگترین مرکز فروش سیم و کابل در ایران

مطلب پیشنهادی

عرضه فیبر نوری خاکی شهید قندی یزد

عرضه کننده و مرکز فروش انواع فیبر نوری خاکی شهید قندی یزد در انواع sm، …

دیدگاهتان را بنویسید

با ما تماس بگیرید
کانال تلگرام